Максимум 300 илјади денари за комплексно лекување од Ковид – 19 во приватните болници, најави Филипче


Откако ќе се изгласа Законот за здравствена заштита со измените и дополнувањата, пациентите во приватните болници кои се лекуваат од Ковид – 19, ако е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека граѓаните ќе можат да испитуваат антитела на товар на Фондот, но ќе бидат потребни одредени критериуми и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
| | веќе видена | слични

Намалување на цените на погребалните услуги во цела држава, предлага општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица. Иницијативата била резултат на реакциите од ...
| | веќе видена | слични

Испитувањето за проверка на антитела на Ковид-19 да не биде на државен трошок, туку граѓаните да го плаќаат приватно, а чини 700-тини денари. Вакво известување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека нема да може секој да испитува антитела на товар на Фондот, туку ќе бидат поставени одредени критериуми ...
| | веќе видена | слични

 Вакво објаснување даде Министерот за здравство Венко Филипче на прашање на  Канал 5, а по официјалната потврда од Институтот за имунологија дека Фондот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си ...
сите 310 | | | веќе видена

Нашиот идентитет не е за преговори и никогаш нема да биде. Сé додека некој се обидува, а гледаме дека се обидува, македонскиот јазик и македонскиот идентитет ...
сите 508 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
сите 266 | | | веќе видена

Голема грешка е Законот за легализација на дивоградбите и уште поголема членот 41. од тој закон со кој се запираат кривичните постапки против оние што беа ...
сите 107 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 172 | | | веќе видена

Палестинскиот премиер Мухамед Штајех изјави дека палестинскиот народ со силно единство им се спротивставува на израелските напади во окупираните Ал Кудс и ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максимум 300 илјади денари за комплексно лекување од Ковид – 19 во приватните болници, најави Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: