Двете страни на дигиталната едукација

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот генерален секретар на Владата и доскоро висок владин службеник Драги Рашковски ја поминува првата недела во домашен притвор откако во петокот судот ...
| | веќе видена | слични

Според замислата, производите ќе можат да се купат без амбалажа. Продавницата првично ќе работи онлајн, а ќе бидат достапни продукти од занаетчии и од мали ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Редок феномен се случи викендов во битолското село Лажец каде се роди двоглаво теле. Младенчето засега е живо и се однесува нормално, согласно состојбата во ...
| | веќе видена | слични

Телето се родило во одгледувалиштето на фармата „Натали 2005“. Младенчето засега е живо и се однесува нормално, согласно состојбата во која се наоѓа. Има два ...
| | веќе видена | слични

Во 2019 година македонската полиција ја уапси актерката Силвија Стојановска која била вмешана во трговија со кокаин набавен во Колумбија и внесен во Мадрид, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 275 | | | веќе видена

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
сите 671 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова, универзитетски професор по уставно право, експерт на ООН, ОБСЕ и Советот на Европа, беше една од петте народни ...
сите 109 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во возило „голф“, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 37 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 217 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто вчера ја предаде донацијата од 6.000 дози од вакцината на „Астра-Зенека“ вакцина наменети ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двете страни на дигиталната едукација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: