Оштетени штедачи: Правото е на наша страна, правдата на крајот ќе победи


„Во пресрет на седницата на Уставниот Суд во четврток, 15-ти април, на која како точка од дневниот ред е ставено гласањето по иницијативата за оценка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Уставниот суд на Република Северна Македонија, по одржаното продолжение на IX-та седница расправајќи по точките од дневниот ред одлучи да поведе постапка за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Уставниот суд денеска повторно треба да одлучува по иницијатива поднесена на членот 163, став 3 од Законот за банки, според кој, побарувањата на Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Сите погледи во финансискиот свет денеска се вперени кон Уставниот суд. Во текот на денешниот ден треба да продолжи седницата на оваа висока судска инстанца, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Здружението на оштетени штедачи “Правда за штедачи” во пресрет на денешната седница на Уставниот Суд ги охрабрува уставните судии да ...
| | веќе видена | слични

Уставните судии како службени лица се должни да ги почитуваат членовите од законот кои се однесуваат на судирот на интереси и на тој начин непристрасно да ги ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд веќе се произнел дека нема повреда на Уставот во однос на Законот за банки, со што според поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
сите 412 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 275 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 262 лица сомнителни и ...
сите 651 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова, универзитетски професор по уставно право, експерт на ООН, ОБСЕ и Советот на Европа, беше една од петте народни ...
сите 110 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во возило „голф“, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Правото е на наша страна, правдата на крајот ќе победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: