Владата ги усвои измените за цените на лекување во приватните клиники, на потег Собранието


Владата синоќа ги усвои измените на Законот за здравствена заштита со кои ќе се регулираат цените во приватните болници за хоспитализација на болните од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека граѓаните ќе можат да испитуваат антитела на товар на Фондот, но ќе бидат потребни одредени критериуми и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
| | веќе видена | слични

Намалување на цените на погребалните услуги во цела држава, предлага општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица. Иницијативата била резултат на реакциите од ...
| | веќе видена | слични

Испитувањето за проверка на антитела на Ковид-19 да не биде на државен трошок, туку граѓаните да го плаќаат приватно, а чини 700-тини денари. Вакво известување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека нема да може секој да испитува антитела на товар на Фондот, туку ќе бидат поставени одредени критериуми ...
| | веќе видена | слични

 Вакво објаснување даде Министерот за здравство Венко Филипче на прашање на  Канал 5, а по официјалната потврда од Институтот за имунологија дека Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Од Институтот за Имунологија денеска пласираа соопштение со кое ги известуваат граѓаните дека од вчера, по насоки на Фондот за здравствено осигурување, ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи проверката на антитела на ковид-19 не е во протоколите за лекување на Комисијата за заразни болести, Фондот за здравствено осигурување одлучил таквите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставници на неформалната фејсбук-група граѓани „Учебници и настава мора да има“, која од четвртокот повикува на бојкот на наставата, утре ќе има средба со ...
сите 291 | | | веќе видена

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Додека земјава и натаму е во чекалницата за својата интеграција во Европската унија поради блокадата со Бугарија, се поставува прашањето дали државно-владиниот ...
сите 283 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Скопје пред се има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно. Патетични се ...
сите 161 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги усвои измените за цените на лекување во приватните клиники, на потег Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: