Кралицата Елизабета им се врати на своите редовни обврски


4 копии

Кралицата ќе го прослави 95-от роденден со своето семејство, без јавни прослави. Сепак, многумина веруваат дека Хари ќе го напушти Лондон пред тоа. Принцот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгогодишниот пријател и соработник на кралицата Елизабета втора, Мајкл Освалд починал на 86 години од својот живот. Долгогодишниот пријател и соработник на ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден во 1926 година родена е британската принцеза Елизабета Александра Мери, од 1952 година Елизабета Втора, кралица на Велика Британија. Кралицата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ја отворил душата во писмо кое што му го напишал на принцот Чарлс откако нивниот однос го допрел дното и му ветил дека ќе ја почитува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 429 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

И Битола денеска протестираше против најавените реформи во образованието. Илјадници луѓе излегоа на улиците спротивставувајќи се на промените кои се најавени, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата Елизабета им се врати на своите редовни обврски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: