Дополнителни термини за вакцинирање на лица од 73 и 74 години во СЦ Борис Трајковски


Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
| | веќе видена | слични

Освен во биохемиската лабораторија во Велешката болница, пациентите со ковид-19 од денеска и во Здравствен дом можат да го проверат нивото на Д-димери и ЦРП во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Пациенти без едно белодробно крило, со карцином, оперирани од мозочен удар, со дијабетес и висок крвен притисок и уште еден куп хронични болести, немаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само десет отсто од новозаразените со коронавирусот во Австрија се повозрасни од 65 години, што покажува дека кампањата за вакцинирање во оваа земја почнала да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнителни термини за вакцинирање на лица од 73 и 74 години во СЦ Борис Трајковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: