Следната цел на Рашковски е тендерот за фингерпринт за локалните избори?! (ВИДЕО)


Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
| | веќе видена | слични

Во демократска држава нема во моментов специјална оперативна група на МВР под водство на министерот Спасовски да истражува и оперативно да обработува новинари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот и член на партијата „Твоја“, Александар Тортевски, го коментира денешниот инцидент во кој инфицирани пратеници отидоа во Собранието во скафандери. ...
| | веќе видена | слични

Изборот на Драги Рашковски за нов генерален секретар на Владата предизвика доста бурни реакции бидејќи сепак, станува збор за една важна функција иако е далеку ...
| | веќе видена | слични

Човекот што ги разнежни чувствата на Македонците на преносот во историската победа во Тбилиси во ноември кога се пласиравме на европското првенство во фудбал, ...
| | веќе видена | слични

Од неспособност, од небрежност или со умисла македонската влада промашувала повеќе рокови процедури за набавка на вакцини против Ковид-19. Овие шокантни наводи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следната цел на Рашковски е тендерот за фингерпринт за локалните избори?! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: