Има ли јунак што ќе стави крај на урбаното силување на главниот град?


Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало денеска, ќе ја поднесат петицијата до Општина Центар и до Владата. Со таа петиција на која се потпишани неколку стотици граѓани од ова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата денеска соопштија дека внимателно ги следат дискусиите во ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, преку соопштение информираат и потсетуваат дека просторот ...
| | веќе видена | слични

Деталните урбанистички планови, кои претставуваат акти од јавен интерес, треба да содржат креативни решенија, кои на жителите, корисниците и посетителите на ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти бараат за просторот кај „Холидеј ин“ во центарот на Скопје да се почитува Генералниот ...
| | веќе видена | слични

И покрај досегашните укажувања на архитектите, урбанистите и планерите дека потребно е веднашѓ да се суспендираат деталните урбанистички планови во општина ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од асоцијацијата се за доследно почитување на целите, проекциите и планските ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за изградбата на висококатници во срцето на Скопје спроти хотелот Холидеј Ин не стивнуваат. Граѓани, архитекти, универзитески професори и невладини ...
| | веќе видена | слични

Проектот за изградба на комплексот висококатници кај моменталниот отворен паркинг спроти Холидеј Ин, во ценарот на Скопје, предизвика две различни струи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли јунак што ќе стави крај на урбаното силување на главниот град?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: