Сам си го испланирал погребот – За овие четири предмети кои ќе бидат над неговиот ковчег зборува цел свет


Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгогодишниот пријател и соработник на кралицата Елизабета втора, Мајкл Освалд починал на 86 години од својот живот. Долгогодишниот пријател и соработник на ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден во 1926 година родена е британската принцеза Елизабета Александра Мери, од 1952 година Елизабета Втора, кралица на Велика Британија. Кралицата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ја отворил душата во писмо кое што му го напишал на принцот Чарлс откако нивниот однос го допрел дното и му ветил дека ќе ја почитува ...
| | веќе видена | слични

 И овојпат принцот Хари на прво место ја стави својата сопруга и синчето. Тој си отиде од Велика Британија само еден ден пред роденденот на неговата баба. ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора својот 95-ти роденден го слави во момент на огромна загуба – смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип Прослава на роденденот, четири ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета остана ла без близок пријател и соработник , Сер Мајкл Освалд. Откако ја претрпе загубата на својот сакан сопруг принцот Филип, британската ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета втора, утре ќе го прослави 95-от роденден. Оваа година поинаку, без сопругот, принцот Филип, кој неодамна почина, и втора година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 544 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сам си го испланирал погребот – За овие четири предмети кои ќе бидат над неговиот ковчег зборува цел свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: