ФАКТОР НА ДЕНОТ: Изречени пресуди за „Трезор“, Мијалков доби 8 години затвор

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈА ВО ИДНИНА ЌЕ НАБАВУВА ВАКЦИНИ ОД „ТОРЛАК“ Министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска во Белград имаше средба со неговиот српски колега ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период многу лекари потенцираа дека имунитетот е најважен во борбата со коронавирусот, но тој не се создава преку ноќ, туку граѓаните треба да го ...
| | веќе видена | слични

И покрај бројните еколошки проблеми кои се секојдневие во државава, повеќе од половина македонски општини немаат овластени инспектори за животна средина. Од ...
| | веќе видена | слични

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
| | веќе видена | слични

Maтичните лекари кои работат во малите општини имаат мал број на пациенти, со што не можат да се потпрат на сумата која ја добиваат за капитација, и сметаат ...
| | веќе видена | слични

Во повеќе градови низ Македонија се градат социјални згради, а становите ќе бидат наменети за ранливите групи. Станува збор за 32 згради, со околу 2.000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Изречени пресуди за „Трезор“, Мијалков доби 8 години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: