Опозицијата ги повлече амандманите на Законот за државјанство за да се деблокира економската помош


ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за државјанство на Алијанса и Алтернатива со цел да се облокира 5 пакет економски мерки. Пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Погоден од тоа дека тој терал инает со седниците, дозволувајќи болни пратеници од коронавирус да дојдат вчера и да помогнат да се изгласаат точките и законите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалиција „За обнова на Македонија“ гостуваше во радио Лидер каде што говореше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изолацијата значи да седиш, дома ние имаме пратеник кој дојде на работа, кршејќи ги сите протоколи, Уставот и кривичниот законик. Имаме обид за загрозување на ...
| | веќе видена | слични

Како прво, треба потсетување за да нема дилеми, пакетот економски мерки, со кој на сите на кои им требаше финансиска помош поради корона кризата, го донесе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило во Собранието е класична злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска се во Собранието и ќе обезбедат кворум за 36. седница за гласање на петтиот пакет мерки за помош на стопанството и граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група Никола Мицевски на прес-конференцијата предмалку во Собранието, заедно со сите пратеници рече дека не отстапувааат од овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 564 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Палестинците кои живеат покрај северната и источната граница на Појасот Газа почнале денеска да ги напуштаат своите домови поради жестоките израелски ...
сите 358 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата ги повлече амандманите на Законот за државјанство за да се деблокира економската помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: