Ќе дозволи ли кралското семејство: Сам си го испланирал погребот – за овие четири предмети кои ќе бидат над неговиот ковчег зборува цел свет


Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета остана ла без близок пријател и соработник , Сер Мајкл Освалд. Откако ја претрпе загубата на својот сакан сопруг принцот Филип, британската ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета втора, утре ќе го прослави 95-от роденден. Оваа година поинаку, без сопругот, принцот Филип, кој неодамна почина, и втора година ...
| | веќе видена | слични

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ, беа забележани како ...
| | веќе видена | слични

Во него, тврди извор, тој сепак му ја отворил душата на тешко повредениот Чарлс и, меѓу другото, ги навел и причините за неговото заминување од семејството. ...
| | веќе видена | слични

Автомеханичар, новинар, собирач на марки, модна икона, владетел со најдолг стаж во историјата на Велика Британија – Елизабета Втора има ненадмината биографија. ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува за судбината на ...
| | веќе видена | слични

Пред да се врати во Велика Британија за последното збогување на принцот Филип, принцот Хари испрати писмо до неговиот татко, принцот Чарлс, обидувајќи се да ги ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора првпат беше снимен по погребот на принцот Филип. Само еден ден откако го закопа сопругот со кого беше во брак 73 години, ...
| | веќе видена | слични

Јавноста имаше големи очекувања од војвотката од Кембриџ, но таа ги надмина сите тие очекувања на погребот на принцот Филип. И не станува збор само за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 684 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 146 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе дозволи ли кралското семејство: Сам си го испланирал погребот – за овие четири предмети кои ќе бидат над неговиот ковчег зборува цел свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: