„Доста е, претеравте!“ – работници на протест во четврток


Над 250 коментари се доставени на Предлог-измените на Законот за игрите на среќа што, според Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ), ги потврдува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) информира дека вчера, 19 април, истече рокот за поднесување коментари и забелешки на предлог ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) информира дека вчера истече рокот за поднесување коментари и забелешки на предлог измените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димче Грков од Синдикалната организација Енергетика при Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија – ССЕРИ кој како што рече е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати се обратив на темата колку статистички жените се најпогодени во пандемијава: семејното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) бара од Владата да не ги имплементира измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри и ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска на прес-конференција до јавноста вели дека семејното насилство врз жените е зголемено за 45%. ...
| | веќе видена | слични

Семејното насилство врз жените е зголемено за 45%, застрашувачки е бројот на отпуштени жени во текстилната индустрија, бројот на жени кои се исклучуваат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Доста е, претеравте!“ – работници на протест во четврток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: