Имунизацијата со „Спутник В“ тече непрекинато


Спортската сала Билјанини извори ќе стане регионален вакцинален центар. Забрзано се работи на подготовките за нејзино ставање во функција, салата е целосно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Спортската сала во Охрид се подготвува за регионален вакцинален центар. Жителите од Охрид, Струга, Вевчани, Кичево, Дебар, Дебарца и Ресен ќе се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични

Вработените во спортскиот центар „Јордан Мијалков“ во Штип од денеска интензивно работат на негово чистење и уредување, зашто тој треба да биде регионален ...
| | веќе видена | слични

Во цело Скопје има само седум екипи на брзата помош, па затоа се случува граѓаните со часови да чекаат да се ослободи екипа која што ќе му помогне на нивниот ...
| | веќе видена | слични

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
| | веќе видена | слични

Од утре почнуваат подготовките спортската сала „Билјанини извори“ да стане регионален вакцинален центар по примерот на салата „Борис Трајковски“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на источниот регион масовно ќе се имунизираат во спортската сала „Јордан Мијалков“, која е на Универзитетот „Гоце Делчев“, а се наоѓа во штипската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 344 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 662 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
сите 350 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имунизацијата со „Спутник В“ тече непрекинато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: