Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан


Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската полиција синоќа се судри со стотици палестински демонстранти пред Стариот град во Ерусалим, растурајќи ја незадоволната толпа луѓе со шок-бомби и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку пет лица се убиени, а десетина ранети кога полицијата во Бангладеш отвори оган врз работниците од термоелектраната во Читагонг кои ги бираа своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 10.000 муслимани се собраа вчера на молитва на Ридот на храмовите, што е најголемиот собир од почетокот на епидемијата на Ковид-19. Минатата година, ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Рамазанските празници ИВЗ апелира верниците да се дисциплинирани и да ги почитуваат мерките за да се надмине здравствената криза. Поглаварот на ...
| | веќе видена | слични

Ограничен број муслимански верници ќе присуствува на вечерашната ноќна молитва, Тарави, во Големата џамија во Мека, соопштија локалните власти. Ова е втора ...
| | веќе видена | слични

Во честитката се посакува лесен и благословен пост, со желби за потврдување на една од главните карактеристики на рамазанските пости, солидарноста и хуманоста. ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово започна рамазанскиот пост за верниците од исламска вероисповед кој трае 30 дена и завршува на 12 мај. Бидејќи и оваа година како и минатата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје се вакцинираше против Ковид-19 со вакцина ...
сите 352 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не очекува ништо од средбата помеѓу шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поврзано ...
сите 221 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 319 | | | веќе видена

За жал и денеска мора да нагласиме дека министер за образование на сила ги укинува учебниците и им ги зема книгите од раце на децата. За жал и денеска мора да ...
сите 230 | | | веќе видена

Владата на Хрватска одлучи да донира 50.000 дози вакцини за земјите на Балканот. Според одлуката, во Босна и Херцеговина ќе бидат дистрибуирани 30.000 дози, а ...
сите 255 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: