Пристигнаа кинеските вакцини

Пациенти без едно белодробно крило, со карцином, оперирани од мозочен удар, со дијабетес и висок крвен притисок и уште еден куп хронични болести, немаат ...
| | веќе видена | слични

Во листата приоритетни граѓани за вакцинација треба да влезат хронично болните и лицата со ретки болест. Од здружението живот со предизвик велат треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вработените во Царинската управа реагираат на Листата за приоритетна вакцинација и бараат информација врз основа на кои критериуми Царината ги изработува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на судска администрација реагира на Листата за приоритетна вакцинација изготвена на 12 април и бара информација врз основа на кои критериуми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трпение побара денеска министерот за здравство Венко Филипче за сите вработени во критичната инфраструктура, напоменувајќи дека само дел од вработените во овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако најавени како дел од критичната инфраструктура вработените во судовите, ЈСП, патарините и царина не добија вакцинација. Министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на УПОЗ остро реагира на вакцинацијата во правосудството, прашувајќи се дали животот на судиите и обвинителите вреди повеќе од животот на судските и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 353 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 322 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 476 | | | веќе видена

Владата на 69-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за формирање на регионални центри за КОВИД-19 вакцинација за Струмица, Прилеп и Велес. Владата го ...
сите 85 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 154 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристигнаа кинеските вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: