Поддршка за КСС од гранскиот синдикат СОНК


2 копии

Димче Грков од Синдикалната организација Енергетика при Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија – ССЕРИ кој како што рече е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако вчера протестираа за работнички права, Владата денеска им возврати на КСС, кое вчера го изразија својот револт, од, како што рекоа, тешката состојба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Република Северна Македонија го почитува основното право на синдикалното организирање и правото на протест, вклучително и вчерашниот протест на ...
| | веќе видена | слични

Но, Владата смета дека јавноста треба да знае дека ништо од она што е изнесено за време на протестот, а и во медиумските настапи на дел од синдикалното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје и во останатите шест регионални пункта низ државата и вчера продолжи масовната вакцинација на населението, ...
сите 353 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Има ли шанси, после повеќе од една година, да се дозволи организирање на свадби веќе од први јуни. Последниот забор за ова прашање ќе го има Комисијата за ...
сите 334 | | | веќе видена

По пауза од една година, кога за време на ланскиот Велигден граѓаните останаа дома, вчера, Грците масовно ги посетија црквите, но повторно прославија поинаков ...
сите 99 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 15 часот ќе имаат средба во Вила Водно, на која, според најавите од ...
сите 208 | | | веќе видена

Неделата ќе остане да биде работен ден за некои трговски објекти. Угостителите пак, ќе работат во една смена од 10 до 18 часот. Работниците , ќе добијат 100 ...
сите 122 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 327 | | | веќе видена

Иако процесите за членство на Македонија и Албанија во ЕУ досега течеа заедно, Брисел би можел да ги раздвои и да ги почне пристапните преговори со Тирана, ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка за КСС од гранскиот синдикат СОНК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: