Струмичанка украла торба со девизи и ја закопала во двор


Гостиварската полиција извести дека вчера постигнала нов голем успех во борбата против нелегалното оружје, поднесувајќи кривична пријава против 82-годишен дедо ...
| | веќе видена | слични

23-годишен скопјанец вработен во обложувалница доби кривична пријава откако со клуч извадил пари од апарати за видео лотарија (ВЛТ) и ги вложил во самите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“. Пријавениот, како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извршена е тешка кражба во маркет во Кочани, а како што информира МВР главен осомничен е сопругот на вработената во маркетот. Од таму појаснуваат дека А.С. ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кочани се случила необична кражба на пари од маркет, а полицијата го расчистила случајот. Оттаму всушност откриле дека сопруг на вработена во маркет без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Подготвени сме на искрени разговори со добра волја за постигнување на взаемно прифатливо решение со соседот Бугарија, но не по секоја цена и не на штета на ...
сите 509 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичанка украла торба со девизи и ја закопала во двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: