Мицкоски со честитка за Рамазан: Светиот месец да помине во благосостојба и милосрдие, заедно ќе ги пребродиме предизвиците на ова темно време


2 копии

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 10.000 муслимани се собраа вчера на молитва на Ридот на храмовите, што е најголемиот собир од почетокот на епидемијата на Ковид-19. Минатата година, ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Рамазанските празници ИВЗ апелира верниците да се дисциплинирани и да ги почитуваат мерките за да се надмине здравствената криза. Поглаварот на ...
| | веќе видена | слични

Ограничен број муслимански верници ќе присуствува на вечерашната ноќна молитва, Тарави, во Големата џамија во Мека, соопштија локалните власти. Ова е втора ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво „Илинден“-Тирана и огранокот за Голо Брдо упатија честитка по повод почетокот на Светиот месец Рамазан. Во честитката се посакува лесен и ...
| | веќе видена | слични

Во честитката се посакува лесен и благословен пост, со желби за потврдување на една од главните карактеристики на рамазанските пости, солидарноста и хуманоста. ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово започна рамазанскиот пост за верниците од исламска вероисповед кој трае 30 дена и завршува на 12 мај. Бидејќи и оваа година како и минатата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонија заедно со Албанија доби поддршка за отворање на преговорите за членство од министрите за надворешни работи на членките на Групата седум индустриски ...
сите 94 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 102 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски со честитка за Рамазан: Светиот месец да помине во благосостојба и милосрдие, заедно ќе ги пребродиме предизвиците на ова темно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: