Пронајдени 100 пакувања со кокаин и 9 со марихуана во „хамер“ на тетовец


Гостиварската полиција извести дека вчера постигнала нов голем успех во борбата против нелегалното оружје, поднесувајќи кривична пријава против 82-годишен дедо ...
| | веќе видена | слични

23-годишен скопјанец вработен во обложувалница доби кривична пријава откако со клуч извадил пари од апарати за видео лотарија (ВЛТ) и ги вложил во самите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“. Пријавениот, како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извршена е тешка кражба во маркет во Кочани, а како што информира МВР главен осомничен е сопругот на вработената во маркетот. Од таму појаснуваат дека А.С. ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кочани се случила необична кражба на пари од маркет, а полицијата го расчистила случајот. Оттаму всушност откриле дека сопруг на вработена во маркет без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 329 пациенти, и има слободни кревети. Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се ...
сите 672 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 192 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Десет члена на семејство беа убиени утрово во израелски воздушен напад во западниот појас Газа, јавија француски медиуми повикувајќи се на палестинските ...
сите 272 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдени 100 пакувања со кокаин и 9 со марихуана во „хамер“ на тетовец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: