Принцот Хари на погреб кај дедо му замина без Меган, го пречека кралското обезбедување


Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
| | веќе видена | слични

Јавноста имаше големи очекувања од војвотката од Кембриџ, но таа ги надмина сите тие очекувања на погребот на принцот Филип. И не станува збор само за ...
| | веќе видена | слични

Експертите за читање усни откриле за што разговарале принцовите Хари и Вилијам додека ја напуштале икапелата Сент Џорџ по погребот на принцот Филип. Иако на ...
| | веќе видена | слични

Можеби раѓањето на второто дете на принцот Хари ќе може да ги поправи студените односи во семејството, Принцот Хари му напиша многу лично писмо на својот татко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралското семејство минатиот викенд го погреба својот сакан сопруг, татко, дедо и прадедо – војводата од Единбург. Тоа беше сончев пролетен ден – како и прва ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кралицата Елизабета има осум внуци, а некои од нив речиси воопшто не се појавуваат во медиумите. Новинарите се најмногу заинтересирани за животот на принцовите ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ја отворил душата во писмо кое што му го напишал на принцот Чарлс откако нивниот однос го допрел дното и му ветил дека ќе ја почитува ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува за судбината на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 472 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Хари на погреб кај дедо му замина без Меган, го пречека кралското обезбедување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: