Проверете дали Google ве следи преку FLoC технологијата


Изгледаат дека се прескапи и моментален тренд, но интересот за Non-fungible токени барем во моментов е огромен. Она што го овозможуваат овие токени е вештачко ...
| | веќе видена | слични

Ако има такви на кои им пречи да видат колку се ентузијастички корисниците во врска со објавувањето на Инстаграм, сега е време да го кажат тоа. Поточно, да ...
| | веќе видена | слични

YouTube во ново ажурирање тестира функција што го отстранува бројот на „недопаѓања“ на видеото. Тоа е карактеристика што ќе им биде достапна само на ограничен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена

СДСМ уште еднаш покажа силно, одлучно, одговорно и државничко однесување, покажа дека е локомотива на напредокот во државата. Темелот на новата политика, ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проверете дали Google ве следи преку FLoC технологијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: