Оштетени штедачи: Дали обична меница може да биде единствено покритие за кредит од 660 илјади евра?

„Џеват Ајдиновски, сопственикот и управител на фирмите должници ЏМС Транспорт и БКД-М, се огласи јавно во медиуми во врска со исплата на долговите што ги има ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Штедачите од Еуростандарад банка денеска протестираа пред Државната комисија за спречување корупција и побараа неотповиклива оставка од членовите. Тие велат ...
| | веќе видена | слични

Денеска здружението на „Правда за штедачи”, протестираше пред Дражавната комисија за спречување на корупцијата . -Ние денеска поднесовме барање до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

„Борбата за правда е испреплетена со многу опструкции, закани и притисоци. Но, тоа е разбирливо кога се работи за крупен криминал во којшто се вклучени разни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Имено, Уставниот Суд на седницата одржана на 15 април уште еднаш не донесе одлука по иницијативата за оценка на уставноста на член ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рекорден број вакцини, над 14.000, примиле вчера македонските граѓани. Од Министерството за здравство информираат дека в акцинацијата се одвива непречено на ...
сите 400 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Додека претседателот Зоран Заев во Брисел се сраќава со политичкиот врв на Европската унија и прави се да продолжи интегративниот процес, бранејќи ги ...
сите 228 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 128 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Дали обична меница може да биде единствено покритие за кредит од 660 илјади евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: