Се отвора патот за работа на брод - што е со другите кои сакаат да заминат во странство?


Се отвора патот македонските граѓани да заминат на работа на брод. Дел од компаниите обезбедиле вакцини и ќе ги вакцинираат во земјите каде им се закотвени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата против коронавирусот која се спроведува во Хрватска на саемот во Загреб од утринава е во тотален хаос, пренесува Јутарњи лист. Медиумот наведува ...
| | веќе видена | слични

Пациенти без едно белодробно крило, со карцином, оперирани од мозочен удар, со дијабетес и висок крвен притисок и уште еден куп хронични болести, немаат ...
| | веќе видена | слични

Од утринава вакцинацијата против корона вирусотво Хрватска која се спроведува на саемот во Загреб е во тотален хаос, пренесува Јутарњи лист. Медиумот наведува ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата во Хрватска продолжи утрово на саемот во Загреб, а според тамошните медиуми во моментов владее целосен хаос. Граѓаните се преполни пред Саемот ...
| | веќе видена | слични

За шест дена треба да пристигнат уште 10 000 дози вакцини од производителот Фајзер купени преку директни преговори со производителот. Надлежните од здравството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 343 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 101 | | | веќе видена

Битиќи: Трговските објекти во недела ќе може да работат во една смена, а работниците ќе добиваат 100 отсто повисока дневница Во изминатите неколку години ...
сите 123 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Охрид, 5. мај 2021 (InPress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 64-годишниот М.Ј. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се отвора патот за работа на брод - што е со другите кои сакаат да заминат во странство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: