Словенија: Зошто сѐ повеќе луѓе намерно се заразуваат со коронавирусот?

6 копии

Вакцината против коронавирус на кинеската компанија „Синофарм“ за 93 проценти ја намалува можноста лице заразено со коронавирус да заврши во болница, а за 95 ...
| | веќе видена | слични

Во Србија веќе почна првото истражување за влијанието на сите вакцини што се користат во таа земја, а во Обединетите Арапски Емирати веќе ги имаат првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стејт департментот досега има препорака за непатување во 34 од околу 200 држави меѓу кои се Чад, Косово, Кенија, Бразил, Аргентина, Хаити, Мозамбик, Русија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот Стејт Департмент најави дека ќе ја прошири препораката на граѓаните да не патуваат во одредени земји или во околу 80 проценти од земјите ширум ...
| | веќе видена | слични

Докторот по биохемија на Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија, Даница Чујиќ зборуваше за комбинацијата на вакцини против ковид од различни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците од Институтот за примена на нуклеарна енергија (ИНЕП), ги објавија првите резултати од студијата во чии рамки го проучувале нивото на антитела и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доктор Ентони Фаучи, претседател и директор на Националниот институт за алергија и инфективни болести во Америка, во интервју за Си-ен-ен објaснува дали ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Стејт департмент најави дека ќе ја прошири препораката „Не патувај“ за околу 80 проценти од земјите ширум светот, што ќе ги предупредува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Стејт департмент вчера соопшти дека ќе ја прошири листата на држави во кои граѓание да би требало да патуваат бидејќи има „невиден ризик за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија: Зошто сѐ повеќе луѓе намерно се заразуваат со коронавирусот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: