Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот дедо


Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кралицата Елизабета има осум внуци, а некои од нив речиси воопшто не се појавуваат во медиумите. Новинарите се најмногу заинтересирани за животот на принцовите ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ја отворил душата во писмо кое што му го напишал на принцот Чарлс откако нивниот однос го допрел дното и му ветил дека ќе ја почитува ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува за судбината на ...
| | веќе видена | слични

Тодорка Митрева од кавадаречко Сопот прослави 100 години живот Тодорка Митрева од кавадаречкото село Сопот денеска прослави 100 години живот. Нејзините ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора во среда ќе наполни 95 години, а се шпекулира дека нејзиниот внук, принцот Хари, ќе го пропушти роденденот. „Кралицата нема да биде ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета ќе го одбележи својот 95-ти роденден во среда, на 21 април, а британските медиуми пренесуваат дека е најтажниот во нејзиниот живот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Принцовите Чарлс, Вилијам и Хари разговараа повеќе од два часа по погребот на војводата од Единбург, пишуваат британските медиуми. Ова дополнително ја ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари може да го одложи заминувањето дома во Лос Анџелес по погребот на неговиот дедо, принцот Филип, кој беше погребан во саботата. Според „Сан“, тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот дедо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: