Цените на Ковид лекување приватните клиники ќе се ограничат со закон


Нема решение за цените на тестирањата во приватните лаборатории. Од среда продолжува вакцинацијата на населението, границата се спушта на 70 години. Од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека граѓаните ќе можат да испитуваат антитела на товар на Фондот, но ќе бидат потребни одредени критериуми и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на полноќ се прави подготовка за втората трансплатација на срце во историјата на нашата земја. Оваа вест ја објави министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Испитувањето за проверка на антитела на Ковид-19 да не биде на државен трошок, туку граѓаните да го плаќаат приватно, а чини 700-тини денари. Вакво известување ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека нема да може секој да испитува антитела на товар на Фондот, туку ќе бидат поставени одредени критериуми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на Ковид лекување приватните клиники ќе се ограничат со закон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: