ФАКТОР НА ДЕНОТ: Филипче најави дека ќе се ограничуваат цените во приватните болници, на повидок е решение и за Законот за државјанство


ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска па до 30 април, фирмите и самостојните вршители на дејност може да аплицираат за финансиската помош за плати за февруари и за март. По изгласаниот ...
| | веќе видена | слични

„Од денес па до 30-ти април, фирмите и самостојните вршители на дејност, можат да аплицираат за финансиска поддршка за исплата на плати за месеците февруари и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работодавачите и самостојните вршители на дејност барањата за поддршка за плата од петтиот пакет мерки ќе може да ги поднесуваат до Управата за јавни приходи ...
| | веќе видена | слични

Како прво, треба потсетување за да нема дилеми, пакетот економски мерки, со кој на сите на кои им требаше финансиска помош поради корона кризата, го донесе ...
| | веќе видена | слични

„Мене ме учеа дека медицинскиот скафандер служи здраво лице безбедно да влезе и излезе од контаминирана средина. Денес дознав дека можел да служи и ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ги изгласа трите закони од петтиот пакет економски мерки за помош на граѓаните и фирмите погодени од пандемијата на ковид-19. „За“ гласаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 633 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 586 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Филипче најави дека ќе се ограничуваат цените во приватните болници, на повидок е решение и за Законот за државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: