Битиќи за организаторите на настани: Бараат грантови, но не прифаќаат да понудат програма за да им ги покриеме трошоците


Грантови за организаторите на настани на ист принцип како што добија грантови игротеките и ноќните клубови, не се возможни од повеќе причини, вели ...
| | веќе видена | слични

ИВАП ја продолжува својата борба за опстанок, а кон јавноста се обратија со следната содржина: „Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

И туристичките водичи ќе се придружат на протестот организиран пред владата. Доставиле барања до владата и најавуваат дека во вторник ќе се приклучат на ...
| | веќе видена | слични

Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на Владата, на која беше разговарано за помош на нашиот сектор кој е затворен или ограничен со ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата, но претходно најавените протести остануваат ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата. Тие бараат неповратна помош во вид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средба меѓу организаторите на настани и вицепремиерот Фатмир Битиќи заврши без договор. Претставниците од Ивент индустријата најавија дека протестите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Исклучиво домашни организатори, изведувачи и подизведувачи ќе учествуваат на јавниот повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и националниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
сите 333 | | | веќе видена

Извршната власт е бирана од Парламентот и нејзините претставници заслужија да добијат шанса. Тие се околу 8,5 месеци министри, раководители и слично. Имајќи ...
сите 320 | | | веќе видена

Протестите на родителите ширум земјава против дигитализацијата на учебниците, не ја предомислија министерката за образование Мила Царовска да го стопира ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во емисијата 24 анализа во однос на дивоградбите смета дека треба да бидеме свесни дека во државата постојат ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а ...
сите 476 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи за организаторите на настани: Бараат грантови, но не прифаќаат да понудат програма за да им ги покриеме трошоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: