Денес бројката на оздравени од ковид е над 1.000

17 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 841 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Досега во земјата се направени вкупно 692.096 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие во Македонија се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19, како и 35 починати. Со тоа, вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство соопшти дека нови 35 лица починаа како последица на коронавирусот во изминативе 24 часа. Од нив, 14 се од Скопје (46г, 46г , 54г, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 566 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 610 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес бројката на оздравени од ковид е над 1.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: