Скопје на чекор до својот нов зелен покрив (ВИДЕО)

Пролет – Постои ли некој кој не го сака ова годишно време? Градски парк - но, и дали постои некој кој не го сака оваа прекрасно место? Колку убава ...
| | веќе видена | слични

Пролетта е во полн замав, а белата кошула е модно парче кое секоја жена го има во својот плакар. Дали ви се здосади од истите комбинации и барате начин како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во пресрет на пролетта, продолжува раззеленувањето на Општина Аеродром, која со право го носи епитетот најзелена општина. Денеска се засадени 600 различни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 325 | | | веќе видена

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 518 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 358 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 111 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје на чекор до својот нов зелен покрив (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: