ВО ЖИВО: Изјава на министерот Венко Филипче


2 копии

Семејството на 20-годишната Верица Белчовска од Берово, чии органи беа донирани по нејзината смрт и семејството на младиот Иле Стрезовски од Брвеница, во чии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Семејствата на Емилија Динева од Стар Дојран и Верче Белчовска од Берово со одлуката да ги донираат органите на своите прерано починати сакани, во најтешките ...
| | веќе видена | слични

Со тим на доктори – херои , предводени од директорот на државната кардиохирургија проф. д-р Сашко Јовев, вечерта во петокот спрема саботата, срцето на 20 ...
| | веќе видена | слични

 Срцето на Верче спаси живот, сега чука во градите на младо момче, кое вечно ќе ја помни и ќе ѝ биде благодарно... Верче и Емилија Динева се љубов, тие нема ...
| | веќе видена | слични

На гробиштата во беровското село Русиново денеска беше погребана 20-годишната Верица Белчовска, која загина во сообраќајна несреќа во Струмица, но благодарение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на беровското село Русиново денеска ѝ оддадоа почит на младата девојка Верица Белчовска која животот го загуби во сообраќајна несреќа, а признание ...
| | веќе видена | слични

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хуманоста на семејството на трагично загинатата Верица да биде институционално наградена. Ова е пораката на жителите на село Русиново кои денеска низ солзи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 455 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 555 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Изјава на министерот Венко Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: