Откриено зошто само Хари ќе присуствува на погребот на принцот Филип


Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцовите Чарлс, Вилијам и Хари по погребот на принцот Филип кој се одржа во саботата, два часа разговарале со дворецот Виндзор, пишуваат британските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

 Таа пристигна во Виндзор гледајќи директно во камерата, смирена и сериозна, беспрекорно стилски облечена. Се движеше грациозно, достојно на една идна ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, овој викенд беше погребан. На свои 99 години тој го напушти овој свет. Нема да пишуваме денеска за него ништо. Едноставно преку низа фотографии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ, беа забележани како ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, беше погребан саботата во кралскиот гроб на замокот Виндзор, а на последното збогување ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со ...
| | веќе видена | слични

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип. Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија се прости од принцот Филип. Војводата од Единбург кој што почина на 9-ти април беше погребан во дворецот Виндзор. На погребот присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Kралицата Елизабета вчера го испати на вечното почивалиште својот сакан принц Филип, со кого беше во брак 73 години. Утеха на кралицата за време на погребот ѝ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 260 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од првиот ден до денеска, спроведени се 3.280.000 вакцинации, над 2.260.000 наши сограѓани се вакцинирани со една доза, односно 21,5 отсто, а денеска ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриено зошто само Хари ќе присуствува на погребот на принцот Филип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: