Принц Едвард: Смртта на принцот Филип остави голема празнина во животот на британската кралица


Принцот Едвард денеска откри дека британската кралица Елизабета Втора изјавила дека смртта на нејзиниот сопруг Филип оставила „голема празнина во нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцовите Чарлс, Вилијам и Хари по погребот на принцот Филип кој се одржа во саботата, два часа разговарале со дворецот Виндзор, пишуваат британските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

 Таа пристигна во Виндзор гледајќи директно во камерата, смирена и сериозна, беспрекорно стилски облечена. Се движеше грациозно, достојно на една идна ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, овој викенд беше погребан. На свои 99 години тој го напушти овој свет. Нема да пишуваме денеска за него ништо. Едноставно преку низа фотографии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ, беа забележани како ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, беше погребан саботата во кралскиот гроб на замокот Виндзор, а на последното збогување ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со ...
| | веќе видена | слични

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип. Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија се прости од принцот Филип. Војводата од Единбург кој што почина на 9-ти април беше погребан во дворецот Виндзор. На погребот присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Kралицата Елизабета вчера го испати на вечното почивалиште својот сакан принц Филип, со кого беше во брак 73 години. Утеха на кралицата за време на погребот ѝ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 523 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 205 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 460 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 475 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 115 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принц Едвард: Смртта на принцот Филип остави голема празнина во животот на британската кралица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: