Притвор од 30 дена за шесте осомничени во акцијата кај Прилеп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Р.Х.Р.(30) од с.Лисичани, општина Пласница, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против 42-годишната М.П.од Лесковац затоа што му се заканувала на своето поранешно момче дека ќе го убие и и била одредена забрана ...
| | веќе видена | слични

Судот во Белград го осуди актерот Бранислав Видаковиќ на парична казна од 100.000 динари за нелегално поседување хероин за лична употреба. Второобвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Д.Н. (58) од Оштружница (Србија), учител по фолклор е уапсен под сомнение дека допирал 12-годишно девојче. На учителот му е одреден едномесечен притвор. Тој ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истрага како и предлог за определување мерка притвор против две лица од Битола и Прилеп за ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело разбојничка кражба. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело – Разбојничка кражба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се опуштаат рестриктивните антиковид мерки. Од утре полицискиот час да започнува од 23 часот, а угостителските објекти да може да работат подолго односно до ...
сите 362 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 204 | | | веќе видена

Дел на бојкот, дел на настава - вака помина денешниот ден во неколку училишта во земјава. Родителите кои го поддржуваат бојкотот велат дека притисоци има, но ...
сите 150 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 441 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов попладнево го нарече Гоце Делчев голем бугарски револуционер и македонски војвода. Тој попладнево на Фејсбук го ...
сите 94 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата ...
сите 111 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 202 | | | веќе видена

Дарко Димовски од Сојузот на синдикатите во емисијата 24 Отворено потенцираше дека за мај излегоа со проглас за што побрзо донесување на новиот закон за ...
сите 162 | | | веќе видена

Првата вакцина против Ковид 19 на регионалниот пункт во Штип ја прими 92 жител на истокот, а најстариот пријавен за имунизација е стогодишник. Граѓаните кои ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор од 30 дена за шесте осомничени во акцијата кај Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: