Убијци на својот народ се премиерот и министерот кои возат мотори во ден кога 46 луѓе умираат од корона


Денес починаа 46 лица, но тоа не ги засега првоповиканите, Филипче и Заев. Тие наместо грижа за здравјето на граѓаните си возат мотори. Не може тоа никако да ...
| | веќе видена | слични

Државата во неколку наврати се покажа дека за некого е мајка за некој друг маќеа. Таков е и случајот со македонското стопанство. Додека фирми чекаат со месеци ...
| | веќе видена | слични

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кочо Анѓушев експресно се наплати за изградбата на модуларните болници. Додека бизнисте на граѓаните трпат и чекаат со месеци наплата, додека нема поврат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кочо Анѓушев експресно се наплати за изградбата на модуларните болници, ова денеска преку коментар на денот го истакнува Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ. -Додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на пандемијата со коронавирусот се однесува неодговорно, деструктивно и опасно по здравјето, шири невистини, страв и паника, одмага, ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е директно одговорна за лошата состојба на јавното здравство во Република Македонија. Наместо да вложуваат во зголемување на капацитети, модерна апаратура ...
| | веќе видена | слични

Очигледна е разликата, додека ВМРО-ДПМНЕ е на страната на вирусот, Владата и институциите предводени од СДСМ се грижат за јавното здравје и го унапредуваат ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од министерот Венко Филипче и на денешниот протест кој веќе 5 недела се одржува пред министерството за здравство. Велат ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за здравство како знак на револт кон министерот Венко Филипче и премиерот Зоран Заев беа запалени две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 403 | | | веќе видена

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на ...
сите 184 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убијци на својот народ се премиерот и министерот кои возат мотори во ден кога 46 луѓе умираат од корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: