Јанкуловски-„космонаутко“: Колку побрзо се вакцинира населението, толку поскоро ќе е крај на пандемијата

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
| | веќе видена | слични

Интересот за вакцинација против коронавирус во Македонија се зголемува во изминативе два месеци. Властите очекуваат дека интересот уште повеќе ќе се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Покрај потврдата која ја добиваат граѓаните по примената прва доза на вакцината против ковид 19, од Министерството за здравство за „Локално“ информираат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Миодраг Гезовиќ од Нови Сад досега доброволно примил дури 14 различни вакцини. Тој за Ноизз.рс раскажува што точно му прави вакцината на организмот, колку е ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на емисијата „Студио 10“, медицинскиот техничар Денис Јанкуловски - Космонаутко, истакна дека вакцинацијата е од голема важност за народот да може ...
| | веќе видена | слични

„Антиваксерското движење е премногу присутно, премногу има дезинформации. Не знам зошто луѓето се толку против. Сите знаеме што е најубаво, да го нема вирусот ...
| | веќе видена | слични

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 504 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија во денешниот воздушен напад уништи 13-катна зграда, во која се сместени канцелариите на катарската телевизија Ал Џезира и американската ...
сите 268 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкуловски-„космонаутко“: Колку побрзо се вакцинира населението, толку поскоро ќе е крај на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: