Владата планира со организирање на 40 настани и еден милион евра да се враќа креативноста на ивент индустријата

Обезбедивме еден милион евра неповратни финансиски средства за организација на најмалку 40-тина настани, за чија реализација очекуваме да бидат ангажирани ...
| | веќе видена | слични

Власта, на угостителите и туристичките работници им ја забрани дејноста, а притоа ништо не ги обесштети. Им го ускрати правото на работа, на дејност, а за ...
| | веќе видена | слични

ИВАП ја продолжува својата борба за опстанок, а кон јавноста се обратија со следната содржина: „Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на Владата, на која беше разговарано за помош на нашиот сектор кој е затворен или ограничен со ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата, но претходно најавените протести остануваат ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата. Тие бараат неповратна помош во вид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средба меѓу организаторите на настани и вицепремиерот Фатмир Битиќи заврши без договор. Претставниците од Ивент индустријата најавија дека протестите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Исклучиво домашни организатори, изведувачи и подизведувачи ќе учествуваат на јавниот повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и националниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 610 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 261 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата планира со организирање на 40 настани и еден милион евра да се враќа креативноста на ивент индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: