Николоски: Додека народот чека вакцини, а Македонија се дави во криминал најодговорните гајле немаат возат мотори


Потпрестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил побара оставка од Заев и Филипче и објави видео на кое се гледа дека тие денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на пандемијата со коронавирусот се однесува неодговорно, деструктивно и опасно по здравјето, шири невистини, страв и паника, одмага, ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е директно одговорна за лошата состојба на јавното здравство во Република Македонија. Наместо да вложуваат во зголемување на капацитети, модерна апаратура ...
| | веќе видена | слични

Очигледна е разликата, додека ВМРО-ДПМНЕ е на страната на вирусот, Владата и институциите предводени од СДСМ се грижат за јавното здравје и го унапредуваат ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од министерот Венко Филипче и на денешниот протест кој веќе 5 недела се одржува пред министерството за здравство. Велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за здравство како знак на револт кон министерот Венко Филипче и премиерот Зоран Заев беа запалени две ...
| | веќе видена | слични

Заев и Филипче се на страна на вирусот, со ненабавување на вакцини ќе имаме повеќе заразени и умрени. Денеска е 17 април, а Заев и Филипче имаат купено и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Министерство за здравство одржа протест под мотото „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива“. ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протест пред Министерството за здравство се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков кој зборуваше за моменталната здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 620 | | | веќе видена

Нашите позиции се кристално јасни, односно мора да се најде заеднички именител и со тоа да им го отвори патот на идните генерации, а решението е во согласост ...
сите 250 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 208 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 216 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 82 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 250 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Додека народот чека вакцини, а Македонија се дави во криминал најодговорните гајле немаат возат мотори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: