Вчера Крушево, денес Пештани: Заев и Филипче јуришаат на мотори кон политичко и човечко дно


Заев и Филипче откако вчера беа со мотори во Крушево денеска се во Пештани. Вчера во македонските медиуми беа објавени фотографии од свитата, друштвото на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на пандемијата со коронавирусот се однесува неодговорно, деструктивно и опасно по здравјето, шири невистини, страв и паника, одмага, ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е директно одговорна за лошата состојба на јавното здравство во Република Македонија. Наместо да вложуваат во зголемување на капацитети, модерна апаратура ...
| | веќе видена | слични

Очигледна е разликата, додека ВМРО-ДПМНЕ е на страната на вирусот, Владата и институциите предводени од СДСМ се грижат за јавното здравје и го унапредуваат ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од министерот Венко Филипче и на денешниот протест кој веќе 5 недела се одржува пред министерството за здравство. Велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за здравство како знак на револт кон министерот Венко Филипче и премиерот Зоран Заев беа запалени две ...
| | веќе видена | слични

Заев и Филипче се на страна на вирусот, со ненабавување на вакцини ќе имаме повеќе заразени и умрени. Денеска е 17 април, а Заев и Филипче имаат купено и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Министерство за здравство одржа протест под мотото „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива“. ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протест пред Министерството за здравство се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков кој зборуваше за моменталната здравствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главна тема на владината седница денеска ќе биде олабавувањето на мерките воведени поради ковид пандемијата. Она што го предлага кризниот штаб е полицискиот ...
сите 319 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 347 | | | веќе видена

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Важен чекор во борбата против пандемијата: по Канада, и САД ја одобрија за користење вакцината против Ковид-19 на Бионтек/Фајзер за деца и младинци над 12 ...
сите 452 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро се извини за скапото промашување на пеналот против Челси на „Етихад“ во саботата, кој ако го ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера Крушево, денес Пештани: Заев и Филипче јуришаат на мотори кон политичко и човечко дно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: