Банки даваат 300 милиони долари за зголемување на производството на вакцини

ХСБЦ и Азиската банка за развој (АДБ) ќе обезбедат заедничко финансирање од 300 милиони американски долари. Целта е да им се помогне на азиските синџири на ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот светски производител на вакцини и клучен снабдувач на Ковакс го повика Бајден да го укине ембаргото за извоз на одредени суровини потребни за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Повеќе од 100 нобеловци и 60 поранешни шефови на држави и екс-премиери од целиот свет апелираа до американскиот претседател Џо Бајден да го поддржи предлогот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членовите на Светската трговска организација (СТО) покажуваат зголемен прагматизам во врска со проширувањето на производството на вакцини против Ковид-19 со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје се вакцинираше против Ковид-19 со вакцина ...
сите 352 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не очекува ништо од средбата помеѓу шефот на државата Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поврзано ...
сите 221 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 319 | | | веќе видена

За жал и денеска мора да нагласиме дека министер за образование на сила ги укинува учебниците и им ги зема книгите од раце на децата. За жал и денеска мора да ...
сите 230 | | | веќе видена

Владата на Хрватска одлучи да донира 50.000 дози вакцини за земјите на Балканот. Според одлуката, во Босна и Херцеговина ќе бидат дистрибуирани 30.000 дози, а ...
сите 255 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банки даваат 300 милиони долари за зголемување на производството на вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: