Приведен прилепчанец за издржување на затворска казна


9 копии
2 копии
2 копии

Тетовски угостителски објект работел и примал гости и покрај забраната за нивно работење. Полицијата ја привела сопственичката, а објектот е затворен од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денеска околу 11 часот на булеварот Партизански одреди во Скопје е приведен 31-годишен скопјанец, кратко откако бил пријавен дека украл паричник од женско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 459 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си ...
сите 332 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија. Објавени се седум јавни повици за финансиска поддршка за угостителскиот и ...
сите 343 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 50 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен прилепчанец за издржување на затворска казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: