Битиќи: Обезбедуваме поддршка за да ја задржиме ивент индустријата жива

Не станува збор за поддршка за да се седи под клуч во услови на пандемија, туку обратно – овозможуваме буџет кој ќе ја држи оваа економска гранка жива, ...
| | веќе видена | слични

ИВАП ја продолжува својата борба за опстанок, а кон јавноста се обратија со следната содржина: „Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Вчера асоцијацијата ИВАП оствари средба со претставниците на Владата, на која беше разговарано за помош на нашиот сектор кој е затворен или ограничен со ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата, но претходно најавените протести остануваат ...
| | веќе видена | слични

Без конкретен договор заврши тричасовната средба меѓу вицепремиерот Битиќи и претставанциите од Ивент индустријата. Тие бараат неповратна помош во вид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средба меѓу организаторите на настани и вицепремиерот Фатмир Битиќи заврши без договор. Претставниците од Ивент индустријата најавија дека протестите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Исклучиво домашни организатори, изведувачи и подизведувачи ќе учествуваат на јавниот повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и националниот ...
| | веќе видена | слични

На барање на организаторите на настани, преку претставници на Асоцијацијата на ивент индустри, денеска се одржа средба со вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 662 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Обезбедуваме поддршка за да ја задржиме ивент индустријата жива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: