(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ НА ДОМОТ НА ГРАДЕЖНИЦИТЕ - Шилегов се пофали на фејсбук

При крај е зелениот покрив на Домот на Градежниците. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов објави видео од уредувањето на покривот. „Новото урбано место во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мрзеливиот Петре Шилегов да не се крие и да излезе да го каже својот став во врска со висококатниците спроти хотелот Холидеј Ин. Целата јавност се крена по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново ...
| | веќе видена | слични

Тие директно сакаат да не  спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен проблем. Крајно несовесно е тие од удобноста на своите домови, кои патем исто така се ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало велат дека се целосно разочарани од соседите од центарската населба Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата кај ...
| | веќе видена | слични

Во тек е прес конференцијата на МГ Фешн на која треба да биде презентиран проектот кој треба да „никне“ на паркингот спроти хотелот Холидеј ин. Еве какков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров ја известува јавноста дека покрај предупредувањата и барањата од страна на граѓаните да се престане со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 397 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 520 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

По пауза од една година, кога за време на ланскиот Велигден граѓаните останаа дома, вчера, Грците масовно ги посетија црквите, но повторно прославија поинаков ...
сите 114 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 476 | | | веќе видена

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
сите 142 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ НА ДОМОТ НА ГРАДЕЖНИЦИТЕ - Шилегов се пофали на фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: