Борис Џонсон нема да присуствува на погребот на принцот Филип


3 копии

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ, беа забележани како ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, беше погребан саботата во кралскиот гроб на замокот Виндзор, а на последното збогување ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со ...
| | веќе видена | слични

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип. Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија се прости од принцот Филип. Војводата од Единбург кој што почина на 9-ти април беше погребан во дворецот Виндзор. На погребот присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Kралицата Елизабета вчера го испати на вечното почивалиште својот сакан принц Филип, со кого беше во брак 73 години. Утеха на кралицата за време на погребот ѝ ...
| | веќе видена | слични

На погребот на принцот Филип, Кејт Мидлтон се појавила со накит што носи скриена порака за солидарност. Кејт пристигнала во Виндзор, на погребот, со ѓердан, ...
| | веќе видена | слични

 Глетка која би им ги стоплила срцата на принцот Филип и Дијана – браќата повторно чекорат еден до друг по 1 година заладени односи и ривалство, а Кејт мудро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон нема да присуствува на погребот на принцот Филип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: