Текстилниот сектор пред колапс, работниците на принуден одмор, се чека петтиот сет мерки

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Бразил и првата ѕвезда на ПСЖ, Нејмар, иако често знае да ги нервира противниците на теренот, како и навивачите со неговите потези, сепак ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот милиони луѓе останаа без своите работни места, а од оваа ситуација ниту Бразил не е исклучок, но затоа најголемата ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) ​бара и ги повикува пратеници од сите политички партии на разумност и свест дека е неопходно на закажаните зедници ...
| | веќе видена | слични

Со не донесувањето на 5-тиот пакет мерки пратениците од македонското Собрание ја покажажа целата своја ароганција, незрелост и несериозност кон работникот, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сојузот на синдикати на Македонија денеска ги повика пратениците од сите политички партии на разумност со апел утре да го изгласаат петтиот пакет антикризни ...
| | веќе видена | слични

– ССМ се вчудоневидени од односот на пратениците кон егзистенцијалните прашања на работниците и неизгласувањето на петтиот пакет мерки кој е неопходен за ...
| | веќе видена | слични

– Сојузот на синдикатите на Македонија како единствен репрезентативен синдикат кој ги претставува интересите на 70.000 членови од јавниот и од приватниот ...
| | веќе видена | слични

Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Текстилниот сектор пред колапс, работниците на принуден одмор, се чека петтиот сет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: