Србија се поблиску до колективен имунитет, вакцинирани речиси три милиони граѓани

Во Србија досега се вакцинирани 2.880.000 граѓани, а следната недела очекуваме да стигнеме до три милиони вакцинирани, вели Михајло Јовановиќ кој е директор на ...
| | веќе видена | слични

Досега, вакцинираните службеници и персоналот на Европската комисија, вклучително и претседателката Урсула фон дер Лајен, добија исклучиво вакцини од Фајзер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Учениците од завршните одделенија во средните училишта во Словенија имаат можност да се вакцинираат против Ковид-19 како приоритетна група веќе следниот петок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на јуни, 3,5 милиони дози вакцини против Ковид-19 се очекува да бидат доставени во Бугарија од производителот Фајзер, 450.000 дози од производителот ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија пет лица починаа од последици од ковид-19 во последните 24 часа, а регистриран е број од 860 новозаразени. Веста што доаѓа од таа држава е дека ...
| | веќе видена | слични

Директорот на бугарската Извршна агенција за лекови, Богдан Кирилов, на брифинг во Советот на министри најави дека до крајот на јуни, во Бугарија треба да ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија ќе добие уште 50 милиони вакцини против Ковид-19 на компанијата „Фајзер“ до крајот на јуни, најави претседателката на Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија се поблиску до колективен имунитет, вакцинирани речиси три милиони граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: