(Видео) Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади евра


Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
| | веќе видена | слични

Во 2019 година македонската полиција ја уапси актерката Силвија Стојановска која била вмешана во трговија со кокаин набавен во Колумбија и внесен во Мадрид, а ...
| | веќе видена | слични

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ веќе неколку дена тврди дека таа е од битолската фирма Медикал 420, информација која засега ниту е потврдена, ниту демантирана од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Љубомир Ѓурчевски, поранешен функционер во МВР, вели дека во акцијата на Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, при што беше запленета ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваме со поддршката за Северна Македонија во детектирање, спречување и ликвидација на организациите кои се се занимаваат со тргување со дрога, изјавија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 391 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: