Даночниот систем повторно ќе се реформира


Сивата економија ја поткопува конкурентноста на фирмите и поединците и претставува неправична и незаконска „предност” на оние кои не ги исполнуваат законските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За подобра деловна клима и забрзан и одржлив економски раст, потребно е во континуитет да се работи на екосистем со нула корупција и праведна (лојална) ...
| | веќе видена | слични

Во оваа насока се и 16-те мерки од Акцискиот план за сузбивање на сивата економија на Министерството за финансии и 18-те мерки од „Акција 21" - планот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски , денеска од Валандово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Владата ќе и предложиме законски измени во делот на поднесување на системот на анкетни листови и изјави за судир на интереси, изјави вицепремиерот Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за борба против корупција и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, денеска оствари работна ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски денес потенцирал дека имаме алатка за отворени финансии на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Николовски посочи дека како дополнителна мерка во склоп на усвоениот План за борба против корупција ќе се воведе законска обврска за поднесување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје и во останатите шест регионални пункта низ државата и вчера продолжи масовната вакцинација на населението, ...
сите 352 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Владата одлучи да ја прифати препораката и од завчера го намали полицискиот час. Дополнително се зголеми работното време на угостителските објекти на ...
сите 290 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 327 | | | веќе видена

Брисел би можел да ги раздвои процесите за членство на Македонија и на Албанија во ЕУ и да ги почне пристапните преговори со Тирана, доколку продолжи ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даночниот систем повторно ќе се реформира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: