„Алибаба“ казнети со 2,8 милијарди долари: „Искрено ја прифаќаме казната“


Кинескиот трговски гигант „Алибаба“ е казнет со 2,8 милијарди долари поради монополско работење. Кинеските власти ја засилуваат контролата над технолошките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прва беше Алибаба која мина со казна од 2,8 милијарди долари, и таа е наведена како пример за 34 други локални гиганти на кои кинеската држава главно им го ...
| | веќе видена | слични

Кинеските регулатори, кои ја казнија „Алибаба“ со парична казна од 2,8 милијарди долари за монополи, дадоа огромен поттик за постапките на гигантот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дали е можно да ја казните вашата компанија со рекордни 2,8 милијарди долари и тоа е добра вест? Дури и да станете уште побогати? Очигледно е можно, барем ако ...
| | веќе видена | слични

Кинеското регулаторно тело ја казни денеска компанијата за електронска трговија Алибаба со 18,3 милијарди јуани (2,8 милијарди долари) поради кршење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 442 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 244 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше воведно обраќање на состанокот на проектните партнери и претставниците од министерствата за надворешни ...
сите 248 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алибаба“ казнети со 2,8 милијарди долари: „Искрено ја прифаќаме казната“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: